poniedziałek, 1 lutego 2016

Problem z porównywarkami

Jaki jest nierzadko problem z porównywarkami wszelkiej maści? Mam na myśli porównywarki kredytów, lokat, kont bankowych... problem jest taki, że nigdy tak do końca nie mamy pewności, że informacje serwowane w zestawieniu, które sobie w takim narzędziu wygenerujemy, są wiarygodne.

W pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, że przecież wiele porównywarek utrzymuje się z linków partnerskich i wtedy każde takie porównanie siłą rzeczy promuje te oferty, które aktualnie są w promocji. jednym słowem autor porównywarki dostaje prowizje za kliknięcie w linka i wysokość tej prowizji może mieć wpływ na pozycję w rankingu, czy też znalezienie się w porównywarce w ogóle. 

No właśnie - problem drugi polega na tym, że nie mamy pewności, że to co serwuje nam porównywarka jest rzeczywiście wszystkim co jest dostępne na rynku. Po pierwsze rynek jest szeroki i czasem nie sposób go ogarnąć, po drugie zmienia się on tak szybko, że czasem oferta w ciągu jednego dnia przestaje być aktualna.

W sekcji "Centrum informacji finansowej" znajdują się linki do porównywarek i katalogów informacji oraz ofert, które są w miarę wiarygodnym źródłem wiedzy. Oczywiście nie znaczy to, że są one w stu procentach kompletne i należy im wierzyć bezgranicznie. To że się tam znalazły, oznacza, że są jednak lepsze niż przeciętne tablice z ogłoszeniami o ofertach i warto ich użyć żeby wyrobić sobie jaki taki obraz oferty na rynku finansowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.