poniedziałek, 30 października 2017

Lokaty bankowe w listopadzie 2017

Słyszałem, że podobno w temacie lokat bankowych "coś drgnęło", zaraz sprawdzimy te plotki. Zobaczymy czy oprocentowanie lokat w bankach zmieniło się cokolwiek w stosunku do tego, co mieliśmy w ofercie na przełomie września i października.

Biorąc pod uwagę lokaty promocyjne (czyli zwykle te dla nowych klientów, nowych środków, w pakiecie z kontem, etc) na pierwszych pozycjach nic się nie zmieniło. Dalej mamy Lokatę Happy na 4% na 2 miesiące w Idea Bank, a w  Nest Bank  lokatę na 4% na 3 lub 6 miesięcy dla nowych klientów otwierających konto.

Poziom 3,5% zajmują: Eurobank na 1 miesiąc na poziomie 3,5% dla tych którzy aktywują aplikację mobilną, mBank na 3,5% na okres 3 miesięcy dla nowych klientów, 3 miesięczny wariant Lokaty Happy w Idea Banku na 3,5% i BGŻoptima z 3,5% lokatą bezkarną na 3 miesiące (tu rzeczywiście coś drgnęło przy czym promocja dotyczy nowych klientów).

Na poziomie 3,15% jak poprzednio wcina się Inbank z lokatą na 36 miesięcy (bez gwarancji BFG ale jego estońskiego odpowiednika).

Jeżeli chodzi o lokaty bez promocji "na dłużej" to Idea Bank daje 2,75% na 36 miesięcy i 2,7% na 24 miesiące i na "lokacie stabilnej" na 36 miesięcy. Toyota bank też daje 2,7% na 36 miesięcy, zaś 2,55% na 24 miesiące. Długoterminowo Santander daje jeszcze 2,5% na 36miesięcy. 

Lokaty do 6 miesięcy bez promocji to max 3% w Idea Banku na lokacie "tylko teraz" na 1 lub 3 miesiące (ciekawe jak długo się ostanie), 2% w Plus Banku na 3 miesiące, 1,8% w Idea Banku na 6 miesięcy, 1,7% w Toyota Banku też na 6 miesięcy...

Reszty nie warto wspominać.

Na prawdę, jeżeli realnie mamy inflację to na takich lokatach tracimy, nie ma się co dziwić, że coraz więcej Polaków przerzuca oszczędności w nieruchomości...

2 komentarze:

  1. Proponuję dokładniej sprawdzać "te plotki" bowiem w Idea Banku lokata Tylko Teraz na 3,0% dla wszystkich klientów (oferta z ubiegłego tygodnia), wisi do dzisiaj.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.