czwartek, 2 grudnia 2021

Znajdowanie numeru księgi wieczystej

 Kiedyś potrzebowałem znaleźć numer księgi wieczystej nieruchomości na podstawie adresu. Zdaje się, że chciałem wyegzekwować jakiś dług. Okazało się, że na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości jest to niemożliwe pomimo tego, że księgi wieczyste są jawne. Znalazłem jednak stronę z wyszukiwarką i popełniłem na jej temat wpis na blogu: https://www.przeglad-finansowy.pl/2015/02/jak-znalezc-numer-ksiegi-wieczystej.html

Otóż okazuje się, że ta wyszukiwarka nadal działa i temat jest nadal aktualny. Odświeżyłem zatem wpis i zaktualizowałem parę rzeczy, może się komuś przyda.

Błagam tylko proszę nie komentujcie czy to dobrze, czy śle że taka strona istnieje i dlaczego Państwo Polskie nie udostępnia takiej usługi samo. Fakty są takie, że strona z wyszukiwarką ksiąg wieczystych działa od lat, na dodatek nie jedna a wiele i nikt nie dopatrzył się w tym niczego niezgodnego z prawem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.