czwartek, 9 lipca 2020

Finansowy krajobraz pandemiczny - rosną koszty

Przyglądając się obecnej sytuacji na rynku ofert bankowych wnioski są takie, że chyba długo przyjdzie nam poczekać na powrót do banków ofert lokat na 3%. Na razie banki podnoszą opłaty i chyba warto aby przyjrzeć ię swoim rachunkom i kartom. Być może jesteśmy w stanie zaoszczędzić co nieco zamykając po prostu nieaktywne rachunki. Banki mają tendencję do wprowadzania nowych opłat i prowizji.Pula możliwych do wykorzystania nagród i promocji staje się coraz mniejsza i warto sprawdzić czy rachunki, które kiedyś otwarliśmy przy okazji jakiejś promocyjnej oferty nie zaczynają nam zjadać pieniędzy. Podobnie jest z kartami. Słynne już jest posunięcie City banku, który swą, darmową dotychczas, kartę Simplicity obkłada opłatami. Nie jestem pewien czy dotkną one obecnych klientów, ale warto trzymać rękę na pulsie.

Rosną niestety koszty utrzymania, nie tylko w aspekcie kosztów w bankach. Inflacja ma się dobrze, nowe pięćsetki są w drodze do bankomatów a NBP chwali się, że skupił obligacje za 100 miliardów. Efektywnie to oznacza przecież 100 miliardów wpompowanych w rynek. Jak to się przełoży na wartość pieniądza? Zadłużeni w walutach powinni mieć się na baczności.

1 komentarz:

  1. Te spadki procentowe na lokatach zaczęły się już dobre 6 lat temu. Po obniżeniu stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu, nie ma co marzyć że cokolwiek będzie można zyskać w ramach takich lokat, tym bardziej przy tak rosnącej inflacji.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.