środa, 15 stycznia 2020

Inflacja w grudniu wg GUS 3,4% rok do roku

Według wstępnych wyliczeń GUS inflacja za grudzień rok do roku wyniosła 3,4%. 

Żywność i napoje bezalkoholowe 7% w górę! Ale w tym np. wieprzowina 23% w górę, owoce i warzywa 12% w górę, wędliny 11,9% w górę, pieczywo 6% w górę. Ciekaw jestem co staniało... Podobno masło i jajka, ale ja nie zauważyłem. 

Wywóz śmieci podrożał o 32% co jest s**syństwem zważywszy na to, że gospodarowanie śmieciami nastręcza wszystkim coraz większych kłopotów i wcale nie poprawiło problemu z ich wywozem. jest tylko mniej miejsca na kontenery, a jak śmieci walały się w lasach tak się walają.

Podrożał też transport o 7,5% i usługi telekomunikacyjne o 4,5%.

Niby tańsza jest odzież, ale zastanawiam się jak oni to liczą. Drożeją produkty pierwszej potrzeby, a tanieją te "drugiej potrzeby" więc jak ta średnia jest liczona? Może lokomotywy też staniały? Masakra


1 komentarz:

  1. Bezmyślne rozdawnictwo rządu zbiera owoce, nie trzeba ekonomisty by wiedzieć jak rośnie przez to inflacja.
    Ludzie w znacząco podwyższanych cenach wszystkich produktów i usług, zapłacą więcej niż otrzymali. Będą więc naciskać na wzrost płacy i dalej nakręcać inflację.
    A u emerytów - o których tak rzekomo dba rząd - nastąpi spadek realnej wartości świadczeń bowiem waloryzacja emerytur obejmuje tylko część wskaźnika wzrostu płac. Tak powstaje tzw. "stary portfel". Emerytury na przestrzeni lat pozostają w ten sposób coraz niżej w stosunku do wynagrodzeń za pracę.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.