piątek, 16 listopada 2018

Idea i Getin podnoszą oprocentowanie lokat

Banki kontrolowane przez Leszka Czarneckiego stały się ofiarą usiłowania rekietu przez mafię polityków PIS posługujących się polskim państwem jak kijem bejsbolowym. Pisałem o tym na drugim blogu, w dużym skrócie - przyszli do Czarneckiego z ofertą haraczu -" jak nam zapłacisz to nie udupimy ci Banku, a jak nie to ci go odbierzemy w majestacie prawa, które uchwalimy". Jako że stała za nimi mafia urzędnicza w postaci KNF to groźba zabrzmiała wiarygodnie. Nie wiedzieli tylko, że Czarnecki ich nagrał. Kiedy przez parę miesięcy nie zapłacił postanowili uderzyć i w ekspresowym tempie skierowali na komisję sejmową poprawki zmierzające do usankcjonowania przejęcia banków decyzją administracyjną. Czarnecki odpowiedział ujawnieniem nagrania...

Było do przewidzenia, że klienci banków wpadną w panikę. Każde zamieszanie wokół instytucji bankowej skutkuje paniką, a tym bardziej jeżeli źródłem zamieszania jest afera z udziałem Komisji "Nadzoru" Finansowego.

Skoro więc spłoszeni klienci zaczęli wycofywać depozyty i zrywać lokaty, ro banki zostały postawione przed koniecznością podniesienia oprocentowania.

W efekcie mamy obecnie dostępne najlepsze gwarantowane przez BGF lokaty na rynku:

 • Idea proponuje na 3 miesiące lokatę na 3,9% bez żadnych warunków wstępnych

 

 • Getin bank dla nowych środków na 4 miesiące proponuje 3,3% 
 

Czy one są bezpieczne? Cóż, mają gwarancję bankowego Funduszu Gwarancyjnego, więc jeżeli ktoś wierzy w nasze państwo to powinien uznać je za bezpieczne, a jeśli nie wierzy to powinien się zastanowić czy jakikolwiek bank w Polsce można w tej sytuacji uznać za bezpieczny.

A czy należy wierzyć w nasze państwo? Na to filozoficzne pytanie każdy niech odpowie sobie sam posiłkując się tym co widzi.

5 komentarzy:

 1. Bantustan, a nie państwo prawa i do tego w środku Europy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomomi ostrzeżeń KNF dla banku Idea mam zamiar skorzystać z tak dobrze oprocentowanej lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 3. hmm dla klientow - podnoszenie oprocentowania lokat to dobra wiadomosc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podnosza oprocentowanie lokat zeby sie ratować przez ostrzeżeniami KNF.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy należy wierzyć...Nie bardzo :( Niemniej jednak kilka % ze Swojego portfela inwestycyjnego przeznaczę na te lokaty, rzadko kiedy zdarzają się takie oferty.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.