piątek, 9 lutego 2018

Co dalej z OFE?

Jakiś czas temu premier Morawiecki zapowiedział ostateczną reformę OFE. Od tego czasu nadal niewiele wiadomo. Ostatnio pojawiły się przecieki, że wkrótce wreszcie temat zostanie zakończony. Wygląda na to, że o ostateczny kształt reformy spierają się resorty finansów i pracy. 

Nadal zakłada się przekazanie 25% aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej i zewidencjonowanie ich na subkontach ubezpieczonych w ZUS, a 75% przekształcenie w aktywa specjalistycznych funduszy inwestycyjnych. Aktualnie prowadzone są konsultacje dotyczące ostatecznego kształtu ewentualnych zmian. Trzeba będzie uważnie monitorować sytuację.

2 komentarze:

  1. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce za dobrych kilka lat. Okaże się, że naszym jedynym wyjściem jest ZUS i emerytury po 500zł.

    OdpowiedzUsuń
  2. ZUS to finansowa piramida, która już dawno powinna się rozlecieć. Tylko dzięki kolejnym rządom, które podtrzymują sztucznie tego trupa, ZUS się jeszcze nie zakończył swojego żywota.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.