sobota, 6 stycznia 2018

Lokaty bankowe styczeń 2018

Powitaliśmy już Nowy Rok, możemy więc zerknąć co tam banki przygotowały dla nas w swojej ofercie. Troszkę z opóźnieniem publikuję zatem mój subiektywny przegląd lokat.

  • 4% proponują nam Idea Bank na 2 miesiące na Lokacie Happy oraz Nest Bank na 3 miesiące lub 6 miesięcy na Lokacie Witaj,
  • 3,5% proponuje podobnie jak miesiąc temu Eurobank na 1 miesiąc (po aktywacji aplikacji mobilnej), mBank na 3 miesiące na lokacie dla nowych klientów oraz Idea Bank na 3 miesiące na Lokacie Happy/HappyPRO - tutaj zatem nie ma zmian w koszyku promocji
  •  3,15% proponuje estoński Inbank na 36 miesięcy, przez chwilę zamajaczyła promocyjna lokata dla nowych środków w Idea Banku, ale teraz jej nie znalazłem więc pewnie się skończyła,
  • 3% proponują: Idea Bank na 1 miesiąc na Lokacie Happy, Lions Bank na lokacie Welcome (od 100 tyś), Getin Bnak na 2miesiące na Lokacie Mobilnej, Inbank na 24 miesące na.
Szczerze, to spodziewałem się cokolwiek więcej, mając na względzie, że inflacja jest coraz wyższa.  
Okazuje się jednak, że max tego co można uzyskać bez promocji i haczyków, czy wymagania posiadania konta to 2,7% na 36 miesięcy w Toyota Banku. Na krótszy termin tylko Lions Bank proponuje 2,25% na 1 lub 3 miesiące i to dla nowych środków powyżej 100 tysięcy. 

Drobnym ciułaczom max tego co można uzyskać daje Plus Bank na 2% na 3 lub 6 misięcy. Przypominam, że w grudniu 2017 inflacja rok do roku wyniosła około 2%. Oznacza to, że każda lokata poniżej tego poziomu ma realnie ujemne oprocentowanie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.