piątek, 30 czerwca 2017

Lokaty w lipcu 2017

Jutro zaczynamy nowy miesiąc i chciałem szybko zeskanować rynek czy mamy jakieś istotne zmiany na rynku lokat bankowych.

Otóż okazuje się, że w segmencie lokat związanych z jakaś oferta dodatkową w postaci konta, czy też dedykowanych dla nowych klientów, do gry wrócił Idea Bank proponując na 1,2 lub 3 miesiące Lokatę Happy na 4%. Oferta jest oczywiście ograniczone wyłącznie do kwoty 10 tysięcy złotych, ale dla tych, którzy nie korzystali dotąd z oferty to jest to jakiś pomysł.  Gdyby ktoś chciał ulokować więcej, to jest dostępna lokata Happy Pro z limitem do 25 tyś, ale na 3% na 3 miesiące.

Także Nest Bank ma lokatę na 4% na 3 lub 6 miesięcy dla klientów, którzy otworzą nowe konto osobiste. Limit kwotowy też obowiązuje do 10 tyś zł.

Alior z kolei przy zakładaniu konta  proponuje w promocji 4% na 2 miesięcznej lokacie (oczywiście trzeba jeszcze spełnić warunki aktywności konta, ale to pewnie w innych bankach też).

mBank proponuje dla nowych klientów powitalną lokatę na 3,5% na okres 3 miesięcy. Limit kwotowy jest taki sam jak wyżej, wymagane jest otwarcie konta.

Noble/Getin Bank proponuje na 2 miesiące lokatę mobilną na 3% wymagając posiadania konta. Limit 10 tyś zł.

BGŻoptima ma jeszcze na 3% lokatę bezkarną na 3 miesiące z limitem do 20 tyś zł.

Deutsche Bank proponuje z kolei 3% na lokacie 12 miesięcznej na powitanie przy zakładaniu konta i z limitem 100 tyś zł. 

Jak widać mamy pewne przetasowania (wreszcie jakaś zmiana). Z czołówki wypadły między innymi Plus Bank i Eurobank.

Gdyby jednak odfiltrować lokaty promocyjne i skupić się jedynie na tych standardowych to okazuje się, że tu większych zmian już nie ma. powiedziałbym, że jest nawet nieco słabiej. Mamy zatem długoterminowe lokaty w Idea Banku (2,70% na 36 miesięcy i 2,7% na 24 miesiące lub 36 miesięcy) oraz Toyota Banku (2,7% na 36 miesięcy oraz 2,55% na 24 miesiące). Jeszcze Santander proponuje 2,5% na 36 miesięcy a Noble Bank 2,4% też na trzy lata i 2,3% na dwa.

Na krótszy termin maksymalne oprocentowanie mamy w Idea Banku (2% na 12 miesięcy), reszta jest poniżej 2% więc na prawdę szkoda pisać.

To już lepsze oprocentowanie dostaniemy na Koncie Zośka Pro (oszczędnościowe w Idea Bank) bo 2,25%, ewentualnie w Lions Banku (Lions Excellence 2,15% ale nie wiem czy tu nie jest jakiś dolny limit bo to bank "dla zamożnych"). Toyota Bank proponuje konto hybrydowe oprocentowane na 2%. Reszta oprocentowana niżej.

Słabo. Nie dziwić, że niektórzy się zaczynają łasić na oferty inne niż lokata bankowa które sugerują wyższy procent. Zalecam rozwagę bo to się wiąże niestety z większym ryzykiem.3 komentarze:

  1. Ja swoje już od długiego czasu prowadzę w mBank i jestem bardzo zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny wpis, ja teraz przenoszę się na lokatę do DBnetu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie, że Nest Bank oferuje też na 6 miesięcy. Wcześniej nie chciało mi się zakładać konta tylko pod lokatę na 3m, ale teraz już chyba się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Komentarze na blogu są moderowane. Próby spamowania linkami czy promocji stron internetowych będą blokowane. Blokowane będą też wulgaryzmy i niestosowne zachowania.